آیا پدر می تواند اجازه برای ازدواج دختر را به وسیله وکالت نامه به خود دختر بدهد؟

پرسش
با سلام من تو این هفته میخوام بیام ایران عقد کنم و در ترکیه زندگی میکنم با خانواده پدرم تو این هفته نمیتونه بیاد ایران و من به دلیل اینکه فقط این هفته مرخصی دارم مجبورم که برای عقد اقدام کنم سوال من اینه که آیا میتوانم وکالت رسمی از پدرم بگیرم چون نمیتواند حضور داشته باشد بدون حضور با وکالت آیا ممکن هست عقد

 


پـاسخ
اذن پدر برای ازدواج با وکالت نامه رسمی قابل تفویض و واگذاری است بنابراین پاسخ مثبت است. 
با این حال به شما پیشنهاد می کنیم برای هماهنگی بیشتر و جلوگیری از پیشامد هر گونه مشکل متن و شرایط وکالتنامه را با آن دفتر ازدواج که قصد مراجعه به آن را دارید هماهنگ کنید.

این پرسش توسط وکیل پایه یک دادگستری پاسخ داده شده است. با این حال به دلیل پیچیدگی مسایل حقوقی و عدم اطلاع ما از جزییات مساله شما این امکان وجود دارد که شیوه های مناسب دیگری نیز برای مواجه با مساله حقوقی شما وجود داشته باشد. بدیهی است که مرجع حقوقی ایران هیچ گونه مسوولیتی در مورد استفاده شما از این مشاوره بر عهده نمی گیرد. پیشنهاد ما همواره این است که در انجام امور حقوقی خود به صورت حضوری از متخصصین این رشته یاری بگیرید، شما می توانید برای یافتن وکیل، کارشناس رسمی و یا دفتر اسناد رسمی مناسب در سراسر کشور از لینک های زیر استفاده کنید.