مشارکت در خرید منزل با همسر

پرسش

با سلام

من مبلغ ۱۷۰ میلیون از ۲۵۰ میلیون کل قیمت واحدی را پرداخت کردم و مابقی آن رو شوهرم پرداخت نموده است. مایلم متنی بین خودمان نوشته وامضاء شود که روش این پرداختها وشراکت درآن مشخص باشد لطفا بفرمائید از چه متنی میتوانم استفاده کنم.


پـاسخ
درود بر شما. در پرسش شما معین نیست که آیا محل خریداری شده برای سکونت است یا کار دیگری که در آن شراکت هم هست. به هر روی می توانید هر توافقی برای شیوه خرید، چگونگی بازپرداخت و یا مالکیت و منافع ناشی از آن و هر روشی برای بهره برداری که مورد توافقتان است به عنوان صورت جلسه یا قرارداد به صورت نوشتاری روی کاغذ بنویسید و دو شاهد - که مزد بگیر شما نباشند یا شما از آنها مزد نگیرید- آن را امضا کنند و نام و اثر انگشت خود را بر آن قرار دهند..

 

این پرسش توسط وکیل پایه یک دادگستری پاسخ داده شده است. با این حال به دلیل پیچیدگی مسایل حقوقی و عدم اطلاع ما از جزییات مساله شما این امکان وجود دارد که شیوه های مناسب دیگری نیز برای مواجه با مساله حقوقی شما وجود داشته باشد. بدیهی است که مرجع حقوقی ایران هیچ گونه مسوولیتی در مورد استفاده شما از این مشاوره بر عهده نمی گیرد. پیشنهاد ما همواره این است که در انجام امور حقوقی خود به صورت حضوری از متخصصین این رشته یاری بگیرید، شما می توانید برای یافتن وکیل، کارشناس رسمی و یا دفتر اسناد رسمی مناسب در سراسر کشور از لینک های زیر استفاده کنید.