استفاده مشترک از پشت بام و مشاعات آپارتمان

پرسش

با سلام

یک واحد از یک  آپارتمان خریداری کرده ام که کل واحدها باهم خواهر برادر هستن و فقط اینجانب غریبه هستم که کلید پشت بام بهم نمیدن ایا میشه ازشون شکایت کرد و کلید ازشون گرفت با اینکه در قولنامه ذکر کردن که مشاعات ساختمان فقط راه پله و اسانسور و پارکینگ میباشد؟


پـاسخ

سلام. 

پشت بام بخشی از مشاعات است و یکی از مالکین نمی تواند از آن به تنهایی بهره ببرد. می توانید شکایت ممانعت از حق در دادسرا مطرح کنید. اما در صورتی که در قولنامه ذکر شده باشد که حق استفاده مشاعی از پشت بام را ندارید در این صورت شرط در قرارداد اجراییست و از خود سلب حق نموده اید.
 

این پرسش توسط وکیل پایه یک دادگستری پاسخ داده شده است. با این حال به دلیل پیچیدگی مسایل حقوقی و عدم اطلاع ما از جزییات مساله شما این امکان وجود دارد که شیوه های مناسب دیگری نیز برای مواجه با مساله حقوقی شما وجود داشته باشد. بدیهی است که مرجع حقوقی ایران هیچ گونه مسوولیتی در مورد استفاده شما از این مشاوره بر عهده نمی گیرد. پیشنهاد ما همواره این است که در انجام امور حقوقی خود به صورت حضوری از متخصصین این رشته یاری بگیرید، شما می توانید برای یافتن وکیل، کارشناس رسمی و یا دفتر اسناد رسمی مناسب در سراسر کشور از لینک های زیر استفاده کنید.