خرید آپارتمان با وام

پرسش

سلام واحدی خریداری کردم که روی هر واحد وام 50 میلیون تومان میباشد ودر قولنامه 50 میلیون تومان بابت وام از کل قیمت کسر شده است ولی الان که برای تحویل مدارک به بانک مراجعه کردیم وام 58 میلیون تومان میباشد که این 8  میلیون تومان سود وام میباشد که در زمان ساخت از بانک گرفته اند و سود مشارکت ساخت میباشد و روی واحد اینجانب حساب شده است ایا از طریق تامین دلیل میتونم از حقم دفاع کنم و 8میلیون تومان اضافه وام را ندهم؟


پـاسخ

با بودن مبایعه نامه ( قرارداد فروش) و بودن مدارک سود بانکی، نیاز به تامین دلیل نیست؛ برای دریافت پول اضافه نخست اظهارنامه رسمی برای فروشنده بفرستید اگر به توافق نرسیدید، سپس دادخواست استرداد وجه به دادگاه حقوقی در دفتر خدمات قضایی الکترونیک علیه فروشنده ثبت کنید.

 

این پرسش توسط وکیل پایه یک دادگستری پاسخ داده شده است. با این حال به دلیل پیچیدگی مسایل حقوقی و عدم اطلاع ما از جزییات مساله شما این امکان وجود دارد که شیوه های مناسب دیگری نیز برای مواجه با مساله حقوقی شما وجود داشته باشد. بدیهی است که مرجع حقوقی ایران هیچ گونه مسوولیتی در مورد استفاده شما از این مشاوره بر عهده نمی گیرد. پیشنهاد ما همواره این است که در انجام امور حقوقی خود به صورت حضوری از متخصصین این رشته یاری بگیرید، شما می توانید برای یافتن وکیل، کارشناس رسمی و یا دفتر اسناد رسمی مناسب در سراسر کشور از لینک های زیر استفاده کنید.