نشتی فاضلاب همسایه به سقف منزل

پرسش

با سلام لوله فاضلاب توالت فرنگی طبق بالا دارای نشتی بوده و از از سقف حمام ما ریزش فاضلاب اتفاق افتاده و قسمتی از سقف تخریب شده و هرچه از صاحب ملک درخواست می نماییم همکاری نمی نماید و فقط امروز وفردا می نماید که نزدیک به 2 ماه از این حادثه می گذرد چگونه می توانم با شکایت ایشان را مجاب نمایم . باتشکر


پـاسخ
سلام.شما نخست باید با مراجعه به شورای حل اختلاف نزدیک محل سکونت خود،‌با نوشتن و ثبت دادخواست، نسبت به تهیه گزارش وضع  موجود درخواست تامین دلیل و تهیه گزارش نمایید تا سپس بتوانید در هر مرجع قانونی و قضایی ارائه دهید. البته اکنون آغاز این کار در دفتر خدمات قضایی الکترونیک هم مقدور است.
بعد از دریافت گزارش تامین دلیل با مراجعه به دفترخدمات الکترونیک قضایی می توانید دو دادخواست ثبت کنید: 1- الزام مالک طبقه بالا به تعمیر خرابی و 2- الزام مالک طبقه بالا به پرداخت خسارت ناشی از نشتی فاضلاب و تعمیر سقف. 

 

 

این پرسش توسط وکیل پایه یک دادگستری پاسخ داده شده است. با این حال به دلیل پیچیدگی مسایل حقوقی و عدم اطلاع ما از جزییات مساله شما این امکان وجود دارد که شیوه های مناسب دیگری نیز برای مواجه با مساله حقوقی شما وجود داشته باشد. بدیهی است که مرجع حقوقی ایران هیچ گونه مسوولیتی در مورد استفاده شما از این مشاوره بر عهده نمی گیرد. پیشنهاد ما همواره این است که در انجام امور حقوقی خود به صورت حضوری از متخصصین این رشته یاری بگیرید، شما می توانید برای یافتن وکیل، کارشناس رسمی و یا دفتر اسناد رسمی مناسب در سراسر کشور از لینک های زیر استفاده کنید.