11/23/2018 2:56:04 PM

گرفتن وکالت نامه از فرد زندانی

پرسش

باسلام خدمت شما....چگونه میتوان از یک فرد زندانی در دفاتر اسناد رسمی وکالت تام گرفت؟در صورت امکان مدارک لازمه چیست؟ باتشکر از محبت شما


پـاسخ

درود بر شما

گرفتن وکالت نامه از فرد زندانی به دو صورت ممکن است. در صورتی که جرم فرد زندانی به گونه ای باشد که نوعا اجازه خروج از زندان به وی داده شود، با صلاحدید مسوول زندان و همراه با محافظ به یک دفتر خانه فرستاده می شود تا تنظیم سند در دفتر خانه صورت گیرد. در حالتی که زندانی به هر دلیل شرایط خروج از از زندان را نداشته باشد باز هم با دستور مسوول زندان با یک سردفتر (دفتر اسناد رسمی که مجوز حضور در زندان دارد) هماهنگ شده تا به زندان آمده و تنظیم سند رسمی در زندان انجام خواهد شد. 

در هر دو مورد مدارک مورد نیاز اسناد شناسایی طرفین (موکل و وکیل) همانند کارت ملی و شناسنامه است. اگر در متن وکالت از ملک و یا اموال خاصی (خودور-حساب بانکی) نام برده شود اسناد مربوط به این اموال نیز باید حاضر باشد.

این پرسش توسط وکیل پایه یک دادگستری پاسخ داده شده است. با این حال به دلیل پیچیدگی مسایل حقوقی و عدم اطلاع ما از جزییات مساله شما این امکان وجود دارد که شیوه های مناسب دیگری نیز برای مواجه با مساله حقوقی شما وجود داشته باشد. بدیهی است که مرجع حقوقی ایران هیچ گونه مسوولیتی در مورد استفاده شما از این مشاوره بر عهده نمی گیرد. پیشنهاد ما همواره این است که در انجام امور حقوقی خود به صورت حضوری از متخصصین این رشته یاری بگیرید، شما می توانید برای یافتن وکیل، کارشناس رسمی و یا دفتر اسناد رسمی مناسب در سراسر کشور از لینک های زیر استفاده کنید.